Wyświetl pojedynczy post
ABGwislakABG
Senior Member
 
 
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35316
Stary 29.04.2016, 07:37
Odroznic trzeba wystepki, wykroczenia i przestepstwa. Niestety statystyki milicyjne sa nabijane na zdarzeniach o niskiej szkodliwosci spolecznej czynu, vide picie/palenie w miejscach publicznych, przejscie na czerwonym lub nie po pasach (), statystyki potrzebne do premii.

Prawo nigdy nikomu sie nie spodoba. Z jednej strony sedzia ma byc apolityczny, bezosobowy, maszynka do wyrokow. I tutaj Jaroo ma racje. Z drugiej natomiast biorac pod uwage modele kryminalistyki moze dojsc do kuriozalnej sytuacji jak w Norwegii (Jaroo jednak Breivik ma cos do wiatraka), gdzie sedzia wydal orzeczenie biorac pod uwage tylko jedna strone sporu. Najgorsze, ze prawo norweskie jest oparte w zbyt duzym stopniu na modelu psychologicznym sprawcy i Breivik ten system lewacki totalnie osmieszyl, bo playstation4 w nim mu sie nalezy jak psu buda, jeszcze subskrypcja ps plus zeby sie faktycznie nie czul odizolowany od spoleczenstwa.

Tak to w zyciu bywa, ze bardzo ciezko jest znalezc zloty srodek, balans.
Anty PO-PiS!!!