Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1475
Stary 19.04.2016, 15:09
Cytat:
Tylko że przy ewentualnym pomniejszeniu ekstraklasy, istnieje szansa że ranga I ligi trochę by wzrosła i łatwiej byłoby szukać dla tej ligi pieniędzy. Bo obecna I liga to praktycznie porażka, może 3-4 ekipy które na poważnie myślą o awansie a cała reszta tylko patrzy jak tu przetrwać najbliższy sezon.
Dopadło nas trochę widmo degradacji. Miejsce ŁKSu, Widzewa czy nawet Polonii Warszawa jest w ekstraklasie. Gdyby te trzy ekipy grały w I lidze to już by znacznie zwiększyło jej poziom czy raczej atrakcyjność.
Polska to duży kraj i tak zawsze smutno gdyby w Ekstraklasie miało grać 10-12 drużyn. Ale jak wielu zaczynam być zdania, że tak się powinno zrobić. Chociaż granie 4 meczów w sezonie z tym samym rywalem + ewentualnie jeszcze 2 w PP jest dla mnie głupie. No teraz gramy, z niektórymi 3 razy w lidze więc już niewiele brakuje do 4.
I ja bym jeszcze I ligę zmniejszył np do 12 zespołów, mecz i rewanż daje 22 kolejki i po tych 22 kolejkach jeszcze po jednym meczu każdy z każdym. Daje to 33 kolejki.
Chyba okrojenie Ekstraklasy jak i I ligi to jedyny ratunek do wyciągnięcia tego kraju z zapaści sportowej i finansowej panującej w piłce nożnej.
Takie zespoły jak Łęczna, Termalica, PBB nie powinny grać w ekstraklasie. A jak jakiś awansuje to by awansował 1 bob y dla kolejnych miejsca brakło. Do tego Korona, która też nic nie wnosi i Górnik Zabrze mimo zasług to obecnie jest dnem.
Reszta zespołów to są zespoły z większych miast, z większą rzeszą kibiców, niektóre dobrze prowadzone, niektóre finansowo mocne, wiele z nich grało w ostatnich latach w pucharach.
W I lidze jeszcze śmieszniej. Nie wiem czy tam by wybrał 5 zespołów, które zasługują na I ligę a co dopiero o ekstraklasie myśleć. Właściwie tylko Arka i Zawisza podchodzą pod ekstraklasę. Dalej jest Wisła Płock - stary stadion (choc w razie awansu mają budować), niewielu kibiców, ogólnie utknęli w tej pierwszej lidze na dobre i są takim właśnie idealnym pierwszoligowcem, który powinien w tej pierwszej lidze siedzieć i straszyć w walce o awans takie kluby jak Arka, Górnik Zabrze, Widzew, Zawisza, Korona, Polonia Warszawa. Zagłębie Sosnowiec i GKS Katowice to chyba biedaki więc jeszcze gorzej niż Wisła Płock, która chyba jakoś tam finansowo sobie radzi.
Dalej to już jest zupełny hardcor. Jakieś Sandecje, Bytovie, Chojniczanki, Rozwoje Katowice itd. Co oni dają polskiej piłce?
Nie spinam się na te drużyny, broń Boże tylko trzeba się zastanowić po co one istnieją i czy coś wnoszą do tej I ligi. Może jednak zmniejszenie tego elitarnego grona Ekstraklasy i I ligi miałoby sens? Futbol to dzisiaj pieniądze. My nie mamy ani pieniędzy ani dobrych drużyn. Wywalenie chłamu chociaż odrobinę podreperowałoby fundusze paru klubów.
Sportowo też by to miało sens bo wielu kopaczy, którzy dziś grają w ekstraklasie lub 1 lidze musieliby się pomieścić poziom niżej bo nie byłoby 4 czy 6 klubów w e-klasie i I lidze. A młodziaki jak mają wypłynąć na szersze wody to nawet wypłyną jeśli w ich mieście nie ma klubu I ligowego. Pograją sobie w tej 2 czy 3 lidze w takich właśnie Miedziach Legnica czy Chojniczankach i tam też zostaną dostrzeżeni.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując