Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
RAFi89
Senior Member
 
Od: 06.2007
Skąd: że znowu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1474
Stary 19.04.2016, 08:54
Praktycznie w każdej lidze na kilka kolejek przed końcem sezonu tworzy się grupa zespołów które o nic już nie grają. Można powiedzieć że gra się o lepsze pieniądze czy wyższą pozycje w tabeli, ale dla większości to czy zespół X zajmie 8 czy 12 miejsce ma małe znaczenie.
W pamięci zapada kto zdobył mistrzostwo, zakwalifikował się do LE oraz zespoły które z ligi spadły. A cała reszta jest dodatkiem. A w naszej lidze gdzie chyba nie wszystkim się spieszy do przebijanie się przez pierwsze rundy kwalifikacji LE, wypada to jeszcze gorzej.
Owszem obecny system powoduje że w 30 kolejce środek tabeli rozgrywa ważne spotkania, ale za moment będziemy mieć 35,36,37 kolejkę w której znów kilka zespołów będzie tylko czekać na zakończenie rozgrywek.

Cytat:
Liga na 10 drużyn wymagałaby zmiany całego systemu finansowania rozgrywek, żeby więcej kasy płynęło do I ligi. Inaczej będzie tak, że się 8 drużyn okopie i obłowi a te dwie będą na zmianę wchodzić i dostawać oklep od wszystkich bo w jeden sezon w E-klasie nie nadrobią finansowo i osobowo. Musi być to bardziej zrównoważone. Czyli i tak kasy zostanie mniej.
Tylko że przy ewentualnym pomniejszeniu ekstraklasy, istnieje szansa że ranga I ligi trochę by wzrosła i łatwiej byłoby szukać dla tej ligi pieniędzy. Bo obecna I liga to praktycznie porażka, może 3-4 ekipy które na poważnie myślą o awansie a cała reszta tylko patrzy jak tu przetrwać najbliższy sezon.
Ostatnio edytowane przez RAFi89 : 19.04.2016 o godz. 08:59.
Odpowiedz cytując