Dworki to jest dobry trop.
http://www.rydlowka.com/zwiedzanie
http://dnidziedzictwa.pl/dworek-wlodzimierza-tetmajera/
Na pewno w okolicy Lea jest (był?) dworek wciśnięty między bloki. Podobnie przy Starowiślnej.
Plus może cmentarze? Oprócz Rakowickiego możesz pojechać na Salwatorski i przy okazji zobaczyć kaplicę św. Małgorzaty (skoro wydaje Ci się interesująca architektura drewniana).