Zakończyła się ta kolejka, więc czas na kolejne wyliczanki pod kątem tego jak to wygląda z czysto statystycznego punktu widzenia. Nie zmieniło się to, że marząc o awansie do pierwszej ósemki musimy wygrywać. Wygrana i remis pozostawia nam już tylko jakieś niespełna 4% szans, czyli coś blisko cudu, mniejsza zdobycz punktowa kończy sprawę.
Natomiast przy ewentualnych dwóch zwycięstwach rozkład statystyczny możliwych scenariuszy (a zostało ich w takim wypadku jedynie 729

) wygląda następująco:
52,7% z nich daje nam awans,
w 4,1% potrzebne byłoby wyliczanie w "małej tabelce" bramek,
a w 43,2% z nich nie awansujemy.