serek.c2 napisał(a):

Dochodzi się jednak w pewnym momencie do muru nie do przeskoczenia - umiejętności piłkarzy. W jaki sposób Moskal miał niby wymóc od przykładowego Jankowskiego, by ten wykorzystywał stworzone mu sytuacje? Przecież tu nie pomoże żaden Guardiola...
A czy Wdowczyk poradziłby sobie lepiej na jesień? Może tak, może nie, nie dowiemy się tego i możemy sobie tylko pogdybać.
|
Dla mnie stwarzasz obraz trenera Moskala, jako trenera, którego zespoły:
- mają słabe składy
- grają fajną piłkę
- mają pecha, brak umiejętności i dlatego remisują / przegrywają
Rzeczywiscie ten punkt widzenia to super poduszka bezpieczeństwa dla trenera Moskala, jak również jego zwolenników, do których się Serku zaliczasz
Ja mam inne zdanie. Uważam, że trener powinien dobierać taktykę do składu a nie odwrotnie. Ewentualnie, dobrać zawodników do taktyki, ale to trzeba czasu. Moskal słabo na to zareagował, że od meczu z Legią, że wiedzieliśmy, że nie będziemy mieć Sarkiego, czyli nie będziemy miec dwóch nominalnych skrzydłowych.