dynek.pl napisał(a):

A abonament RTV płacisz ?
(...)
To nie do Ciebie było pytanie.
A jeśli chodzi o mnie to nie rzucam kamieniami we Wdowczyka.
|
Może pytanie nie było do mnie, ale było tak irracjonalne, że na nie odpowiedziałem by zmusić cię do rozwinięcia.
Abonamentem rtv - to nic innego jak sprytnie skonstruowany przepis mający na celu wyłudzenie od nas pieniędzy, za coś co kompletnie nam nie jest potrzebne (archaiczne media, skamielina) . To coś na wzór płacenia "za ochronę" ludziom "z miasta" tylko pod przykrywką "dobra" publicznego. Nie posiadam odbiornika tv, nie słucham radia i dla mnie mogliby upaść z tym całym syfem który prezentują, nawet bym się ucieszył.
Z moralnego punktu widzenia nie czuję wyrzutów sumienia, tak samo jakbym nie czuł gdybym nie zapłacił "za ochronę" - więc średnio trafiłeś z tym swoim przykładem. Wiem do czego zmierzasz, że "kto jest bez winy...." ale przykład kiepski
