Wyświetl pojedynczy post
lazy
Senior Member
 
Od: 10.2003
Skąd: strefa chillout'u

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35190
Stary 11.03.2016, 01:24
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Tym samym TK przekroczył swoje uprawnienia, bo został powołany do badania i orzekania w sprawie zgodności z Konstytucją aktów normatywnych, a nie uchwał.
Mimo, że przekroczył swoje uprawnienia to i tak nikt z tym nie może nic zrobić, bo od werdyktów TK nawet takich których TK nie mógł wydać, nie ma odwołania.
I z tym należy coś zrobić.
Trybunał składa się z 15 członków a nie z 18. Nie składa się też z 17 jak chciałoby PO. Tak stanowi Konstytucja. Konstytucja stanowi też że wyroki TK są ostateczne. Jeżeli Naród, którym sobie wszyscy gęby wycierają chciał zmieniać Konstytucję to dałby 2/3 głosów w Sejmie PiS-owi. Tak się nie stało więc mrzonki o zmianie ustawy zasadniczej możemy odłożyć o 4 lata.

Acha i nie siej proszę nieprawdziwych informacji że TK badał zgodność z Konstytucją uchwał a nie aktów normatywnych.
TK badał nowelę z 19 listopada 2015, która miała być furtką do ponownego wyboru sędziów TK.
c.d.n.