No niestety ale wykazujesz się kompletnym brakiem elementarnej wiedzy prawnej…
Więc już po raz naprawdę ostatni napiszę:
Orzeczenia TK mają skutek ex nunc, czyli na przyszłość.
Sejm uchylił uchwały poprzedniego Sejmu a dopiero później TK wypowiadał się w sprawie poprzedniej ustawy (którą uznał za niezgodną z Konstytucją).. Czyli Prezydent nie mógł zaprzysiąc sędziów, których wybór został uchylony…
I jeszcze odpowiadając na Twój poprzedni wpis - gdyby przyjąć, że TK jest tak niezbędny jak piszesz, to co się działo przez setki lat, gdy w naszym systemie prawnym, który momentami był najnowocześniejszy w świecie - nie było takiej instytucji jak TK, który został wprowadzony jako typowy koń trojański przez TW Wolskiego, znanego również jako "generał" Jaruzelski.
Polecam wszystkim lekturę opinii prawnych na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości.
Tyle w temacie.