Wyświetl pojedynczy post
Zibi77
Member
 
 
Od: 06.2011
Skąd: PL/UK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35175
Stary 10.03.2016, 16:39
CYTUJĄC:A odpowiadając na Twoje pytanie: taki jest urok demokracji: Jeżeli Sejm uchwaliłby takie prawo, to przynajmniej do kolejnych wyborów byłoby ono prawem obowiązującym. Naród w wyborach oceniłby, czy Sejm zachował się sensownie cz nie. Na tym polega urok demokracji, czy chcesz, czy nie…
Dla jednych idiotyczne jest prawo pozwalające zmieniać sobie wielokrotnie płeć a dla innych powiedzmy - hipotetycznie przez Ciebie wskazana - możliwość orzekania przez TK tylko 29 lutego. Demokracja Panie.Koniec cytatu.
Cieszę się że jednak tutaj sam sobie odp po co jest Trybunał Konstytucyjny.(O ile czytasz ze zrozumieniem to co piszesz)Ale do rzeczy piszesz Naród wybiera Sejm-zgoda.I właśnie od tego jest TK i dla tego jest taki ważny.Bo jeśli Sejm uchwala chore ustawy itp.To TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY jest od tego by je zbadać co do zgodności z KONSTYTUCJĄ która w Polsce jest Najwyższym aktem prawnym.Więc jak widzisz/czytasz nie jest tak że Sejm może Sobie uchwalić co zechce i jak zechce albo co się p.Prezesowi przyśni.Dla przypomnienia rodzaje władzy poczynając od najważniejszej.1)Konstytucyjna 2) Sądownicza 3)Ustawodawcza 4 ) Wykonawcza.Dura Lex,Sed lex.
Ostatnio edytowane przez Zibi77 : 10.03.2016 o godz. 16:47.