Wyświetl pojedynczy post
sandomingo
Senior Member
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35172
Stary 10.03.2016, 15:36
lazy napisał(a):Wyświetl post
No i popełniasz kolejny błąd logiczny.
TK już wcześniej przed wejściem w życie noweli uznał wybór pozostałych sędziów za nieważny. Natomiast ci wybrani przez Sejm poprzedniej kadencji nie złożyli ślubowania w związku z czym nie mogą orzekać. Zatem TK obradował w takim pełnym składzie takim jaki aktualnie w świetle prawa istnieje.

Nie odpowiedziałeś mi na wcześniejsze pytanie. Będę je zatem zadawał do znudzenia, żeby uświadomić komentującym do jakiego absurdu chciał doprowadzić PiS:
Co jeśli Sejm uchwali ustawę określającą że TK może wydawać wyroki tylko 29 lutego?
żadnego błędu logicznego nie popełniam, natomiast Ty pomijasz niewygodne dla swoje tezy okoliczności.

Prezydent RP odebrał ślubowanie od sędziów wybranych przez Sejm RP i w tej chwili jest 15 zaprzysiężonych sędziów, zgodnie z Konstytucją RP.
Dlatego też wczorajszy "wyrok" TK jest w świetle obowiązującego prawa nieważny.

A odpowiadając na Twoje pytanie: taki jest urok demokracji: Jeżeli Sejm uchwaliłby takie prawo, to przynajmniej do kolejnych wyborów byłoby ono prawem obowiązującym. Naród w wyborach oceniłby, czy Sejm zachował się sensownie cz nie. Na tym polega urok demokracji, czy chcesz, czy nie…
Dla jednych idiotyczne jest prawo pozwalające zmieniać sobie wielokrotnie płeć a dla innych powiedzmy - hipotetycznie przez Ciebie wskazana - możliwość orzekania przez TK tylko 29 lutego. Demokracja Panie.
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.