|
Coś oszukujesz z tym "doświadczeniem"...
Jeśli jednak znasz Konstytucję to wiesz, że zasady konstytucyjne są stopniowalne i że naczelną zasadą jest zasada państwa prawa.
Teraz załóżmy że Sejm uchwala ustawę że Trybunał Konstytucyjny może się zbierać tylko 29 lutego. To co przez 4 lata Trybunał nie będzie działał bo dopiero wtedy jest w stanie orzec o niekonstucyjności takiej ustawy?
|