Wyświetl pojedynczy post
AYALA
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35079
Stary 18.02.2016, 09:31
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Teraz niby mamy zwiastuny tego, że będzie lepiej? Jakaś ustawa, bądź pomysł wskazuje na to, że idziemy w dobrym kierunku?

Rosnący deficyt gospodarczy, zwiększające się zadłużenie na głowę per capita, napięta sytuacja polityczna z pięcioma sąsiadami (Litwa, Rosja, Białoruś, Ukraina i Niemcy), wygaszona wojna kilkaset kilometrów od polskiej granicy, zbyt mały potencjał militarny do przetrwania nawet kilkudniowego konfliktu zbrojnego, brak polskiego przemysłu i własnego know-how, niezrozumiałe dla kolejnych rządzących podejście do przyczyn niskiej dzietności Polek, a także problemy rozwarstwienia ekonomicznego, rozejście się kilku nurtów polskiego społeczeństwa (PiS-owcy/KOD-owcy & others), czy wreszcie przemiany cywilizacyjne (społeczeństwo cyfryzacyjne z pokoleniem Z skoncentrowanym na innych detalach niż praca, czy nauka), kulturowe (zmieniające się kanony oraz wzorce kulturowe) i demograficzne (napływ 1 mln ludzi z Ukrainy w ciągu 2015 roku oraz wciąż otwarta sprawa imigrantów z południa).

Problemów cała masa, a czuję się jakby każdego dnia otwierano nowy front, tworzono nowy nierozwiązywalny niczym węzeł gordyjski problem, a te istotne figury uciekają przez palce.
No ale w ostatnich wyborach społeczeństwo pokazało Wam czerwona kartke.Osiem lat rządów to ciągłe afery : podsłuchowa, hazardowa, stadionowa, autostradowa, stoczniowa, AmberGold, gazowa, Infoafera.Skok na OFE, zadłużenie kraju na bilion, wzrost podatków i cen, likwidacja ulg i zasiłków .Obniżyliście nawet zasiłki pogrzebowe.Doprowadziliście do zapaści służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty lub na operacje w szpitalu) Tego sie nie naprawi w 3 miesiące.