Stelio napisał(a):

|
Patrząc na naszą sytuację w tabeli i na to co się dzieje, bądź co bądź jesteśmy świadkami epokowego wydarzenia. Wisła Kraków, nasz ukochany klub na 110 lecie może spaść z ekstraklasy, po raz czwarty. Jesteśmy tym faktem realnie zagrożeni dlatego chciałbym się skupić na tym co moim zdaniem w klubie jest źle i wylać trochę żali. Jak dla mnie jedną z przyczyn tego stanu jest polityka informacyjna klubu a raczej jej brak. Rozumiem że Bogusław Cupiał nie jest medialnym człowiekiem, ale jego za przeproszeniem psim obowiązkiem jako rzeczywistego właściciela klubu i osoby decyzyjnej jest informowanie kibiców o drodze jaką klub ma podążać. Z racji tego, że milczy jak grób, ludzie kompletnie stracili oparcie i zaufanie, klub piłkarski to ogromna drużyna której częścią są piłkarze, właściciele i kibice. Właściciel powinien być liderem, dawać oparcie i zaufanie w sposób otwarty a nie unikać kontaktów jakby miał coś do ukrycia, to prowadzi do niezdrowej atmosfery i sytuacji gdzie marionetkowy zarząd który wystawiany jest na pierwszy ogień i tak nie ma u kibiców zaufania bo każdy wie, że ostateczna decyzja należy do Cupiała. Popatrzcie jak to funkcjonuje w lechu czy chociażby legii, tam Rutkowski czy Leśnodorski co chwila a to udzielają wywiadów, a to są w C+, kibice widzą, że realnie rządzą klubem, maja do nich zaufanie i to przekłada się na frekwencję. U nas komunikacja na linii klub -kibice ogranicza się do oficjalnych oświadczeń na stronie klubu pisanych przez rzecznika prasowego i co kilkumiesięcznych konferencji prasowych jak za króla świeczka. Żadnych wywiadów, programów, twitterów nic. I kolejną sprawą jest sam zarząd i kolejni prezesi, zamiast postawić na młodych ambitnych ludzi na dorobku, którzy chcą coś swojego wdrożyć i osiągnąć, budować swoją karierę, u nas posadę dostają starsi znudzeni i przemieleni ludzie związani z piłką od x lat, którym zależy tylko i wyłącznie nad odbębnieniem obowiązków i nie narażeniem się na lincz i tyle. Reasumując, uważam, że za obecny stan rzeczy i 14 miejsce w lidze, ponosi winę bezpośrednio nadprezes prowadząc taką a nie inną politykę klubu która odgradza nas od potencjalnych sponsorów i produkt marketingowy pt. Wisła Kraków, praktycznie nie istnieje. Brak sponsorów prowadzi do biedy, bieda do braku zainteresowania, brak zainteresowania do upadku. Uważam również, że my jako kibice mamy zasrane prawo do tego, żeby klub traktował nas poważnie i z nalezytym szacunkiem. W końcu Wisła to 110 letni klub, dobro społeczne należące do nas wszystkich, dlatego też nam wszystkim należy się jasne stwierdzenie ze strony realnych władz, jak dokładnie klub ma zamiar funkcjonować w ciągu najbliższych lat, co na 100% pozytywnie wpłynęłoby na atmosferę w klubie i w okół niego.
|
Wydaje mi sié, ze większość przecenia rolę Cupiala w codziennym życiu klubu i chyba nie do konca racjonalnie, obwinia sie Go za wszystkie błędy popełnione w klubie. JA rozumiem, że tak łatwiej i rozumiem również rozgoryczenie czesci kibiców...po tłustych latach - nastały niestety czasy chude i trudno to chyba niektórym obecnie ogarnąc.
Formalnie właścicielem Wisły jest TF. Zarówno tam jak i u nas, zatrudnia się stada debili, przydupasów i nieudaczników, którzy formalnie podejmują decyzje - do których są upowaznieni i dla których zostali zatrudnieni. Cupial ma swoich doradcow i pracowników, ktorym ufa, wiec wątpliwe wydaje sie, zeby jakos specjalnie ingerowal w ich decyzje, czy mial nawet glebsze pojecie o tym czym sie zajmują.
Jeśli jednak wydaje sie , że tylko Cupial podejmuje decyzje odnosnie naszego klubu...to zycze powodzenia. Napewno jest informowany o wazniejszych ruchach w klubie, jednak jego ogolna wiedza, czerpana jest z okresowych sprawozdan i prywatnych rozmów z doradcami a nie z bezposredniej obecnosci przy podejmowanych licznych decyzji.
Dlatego rzadko ale bywa, że Cupial interweniuje osobiscie. Ma taki przywilej i z niego korzysta np. wzywajac kogos na dywanik...żądając wyjasnienia problemu lub nawet zwolnienia winowajcy.
Gdyby tak o wszystkim sam decydowal to logiczne, że nie wypierdalal by bogu ducha winnych ludzi, tylko wy.......il by samego siebie.
Wątpię, że jak to nazwales "psim obowiazkiem" Cupiała, jest udzielanie się w mediach czy tweetowanie bzdur dla dzieci neostrady, posyłanie buziek czy w....ionych diabełków. Raczej nieobecność medialna i brak wyskoku przed szereg naszego bossa, świadczy o tym, że szanuje swoja prywatność i dystansuje się od medialnych plotek oraz powszechnych przekłaman. Natomiast wszystko, co kibice i media powinni wiedzieć o naszym klubie, znajduje sie na klubowej stronie oraz w słuchawce rzecznika prasowego, tak jak to bywa w profesjonalnych firmach.
Czy jego postawa świadczy o tym, że ma cos do ukrycia? serio?
- Ze nie daje klubowi i kibicom oparcia?
A co? Niby ma stanac przed kamerami i powiedziec...Nasz 110 letni klub, niedawny hegemon ligowy, uczestnik europejskich pucharow...nigdy na siebie nie zarabial? Ze bez kasy z TF nigdy nawet nie powachano by pudła? Ze wpływy z biletow z trudem pokrywaja wydatki dnia meczu i wynajmu stadionu? Ze czasy gdy kasa z TF likwidowala dziury budżetowe wielkosci kilkunastu milionow niestety minely? Ze obecne kwoty jakie wplywaja od TF mimo, ze sa kilkumilionowe tak naprawde, one tylko pozwalają na dalsze funkcjonowanie Wisly ?
Chcesz uslyszec, że wraz z klopotami finansowymi TF, nalozyly sie klopoty klubu? Ze kilka sezonow temu zabraklo srodkow na coroczne latanie dziury i dlatego zdecydowano się wprowadzic program oszczednosciowy? Ze bylo kilka pomyslow i kilku prezesow mialo wizje na uzdrowienie Wisly, jednak nic z tego nie wyszlo? Ze ciezko znalesc sponsora ktory przejmie na siebie finansowanie sponsorskie od TF? Sa duze naciski i TF chce zaprzestac oficjalnie placic za miejsce na koszulkach - jednak w momencie, gdy ktos inny zagwarantuje podobna kwote ?
I nie porownuj do nas legii czy amiki. Jedni przez umozenie a drudzy przez kupno licencji, pozbyli sie balastu finansowego.
U nas obecnie ciezko nawet powalczyc o jakies wplywy np. z pucharow. Mamy zawodnikow na jakich nas stac i trzeba sie modlic, zeby mieli wiecej szczescia, bo punkty sa potrzebne obecnie na utrzymanie.
Ogolnie, reasumując ...Nasza obecna pozycja ligowa jest niska ale nie jest wielkim zaskoczeniem. Na lepszych zawodnikow i trenera nas obecnie nie stac, jestesmy biedni i trzeba to sobie uzmyslowic.
Ale czy na miejscu jest, obarczanie Cupiała, że z TF nie plynie nascie milionow na sezon? Czy normalne jest myslenie, jako by Cupiał odgradzał od Wisły potencjalnych sponsorow?
Ja sie ....a pytam, jakich mitycznych sponsorów? Na czoło Tediego, uda Sadloka czy okna pawilonu medialnego? Ja .......e, nawet nierealne 2mln tutaj nic nie pomogą...ochłoń!