ABGwislakABG napisał(a):

Dzięki za linki. Ale w zasadzie one potwierdzają to co napisałem na końcu, dużo zależy od samego wskaźnika WIBOR, który w Polsce jest sporo wyższy od LIBOR EUR. Dlaczego tak jest? To już pytanie do ekonomistów. Z tego co wiem to na WIBOR banki nie maja wpływu, a z samego artykuły wynika że marże w bankach zachodnich są stosunkowo zbliżone do tych u nas. Dlatego z tej strony też nie widzę tego wyzysku.
Co do opłacalności kredytu w obcej walucie to obecnie to wygląda nieźle, ale niedawno frankowiczom też się tak wydawało

Ja tam jestem fanem zasady brania kredytu w walucie której się zarabia. Chociaż ogólnie omijam kredyty szerokim łukiem, no ale kupowanie mieszkania bez kredytu w rozsądnych ramach czasowych jest prawie niemożliwe.