Wyświetl pojedynczy post
kbsucha
Junior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35045
Stary 15.02.2016, 00:07
ABGwislakABG napisał(a):Wyświetl post
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kosz...a-3210947.html

http://forsal.pl/artykuly/775855,kre...entowanie.html

Mowisz i masz.



http://finanse.wp.pl/banki-stopy-pro...?ticaid=11677d

Tak, jak pisał Kocur - nawet przy wszystkich czynnikach brania kredytu 2x (choć przy powyższych wyliczeniach nie doszacowal, oczywiscie patrzac na nasza strone in minus) bardziej oplaca mu sie walutówka.
Dzięki za linki. Ale w zasadzie one potwierdzają to co napisałem na końcu, dużo zależy od samego wskaźnika WIBOR, który w Polsce jest sporo wyższy od LIBOR EUR. Dlaczego tak jest? To już pytanie do ekonomistów. Z tego co wiem to na WIBOR banki nie maja wpływu, a z samego artykuły wynika że marże w bankach zachodnich są stosunkowo zbliżone do tych u nas. Dlatego z tej strony też nie widzę tego wyzysku.

Co do opłacalności kredytu w obcej walucie to obecnie to wygląda nieźle, ale niedawno frankowiczom też się tak wydawało Ja tam jestem fanem zasady brania kredytu w walucie której się zarabia. Chociaż ogólnie omijam kredyty szerokim łukiem, no ale kupowanie mieszkania bez kredytu w rozsądnych ramach czasowych jest prawie niemożliwe.