Dodajmy do tego co pisał ABG, że Holandia słynie z systemu 'part-time job', który jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet, gdzie trzy na cztery Holenderki pracują w ten sposób. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze od rozbudowanej opieki socjalnej, gdyż pozwala szczególnie młodym matkom utrzymać ciągłość pracy, a nie zmuszać ich do zarejestrowania się fikcyjnie w firmie, aby uzyskać przez 12 miesięcy świadczenie... jak ma to miejsce w naszym patologicznym systemie, gdzie każdy chce coś wyciągnąć z kasy państwowej.
http://www.economist.com/blogs/econo...st-explains-12
PS. Spójrzcie na Polskę. Daleko za murzynami z Grecji
