Wyświetl pojedynczy post
art
Senior Member
 
Od: 11.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35004
Stary 11.02.2016, 15:33
kerim1906 napisał(a):Wyświetl post
Gdzie ja napisałem że jestem przeciwko wolnemu rynkowi? Jezeli uważasz że 500 na dziecko to zamach na wolny rynek to faktycznie przy takim założeniu jestem przeciwko.Przecież to absurd.
Mogę założyć, że jesteś zwolennikiem wolnego rynku w takim wypadku?

To jak uzasadnisz w myśl zasad wolnego rynku, którego jesteś zwolennikiem kolejne regulacje (podatki itp.) które zabierają jednym, żeby dać drugim, którzy nie maja tyle samo?

Dlaczego osoba pracująca na etacie oraz prowadząca swoją działalność gospodarczą płaci podwójny ZUS? (dla uściślenia dodam, że ten na działalności jest dużo niższy, ale jednak jest. Wynosi chyba 270zł na start, tylko dlatego, że ktoś postanowił pracować po godzinach jeszcze!)

Podatek Belki? Załóżmy, ze jesteś spekulantem na forexie. Ostatnio dużo reklam jest. Do tej pracy nie potrzebujesz nic od państwa, jednak to państwo postanawia zabrać Ci 19% od Twoich zysków w imię czego? Taka oplata za miłość do swojego kraju chyba.

Dyskusja nie toczy się o sam program 500+ który akurat teraz jest na tapecie. Za chwile pewnie będą leki dla starszych, bo o tym coś teraz cicho, a jeśli dobrze kojarzę to były takie deklaracje w czasie wyborów. Podstawa całej dyskusji przy każdym takim pomyśle jak 500+ jest kolejny podatek który trzeba wprowadzić, żeby sfinansować to rozdawnictwo. I znowu dochodzimy do tego, że państwo nie ma swoich pieniędzy, ma tylkoto co zabrało innym. A większość ludzi choć za niedługo przy takim tempie to jednak już mniejszość chce wydawać swoje pieniądze wedle własnego uznania.

AYALA, a czy w tym materiale Ci bohaterowie przedstawiali również pomysł na spłaty obligacji za pare lat?
Ostatnio edytowane przez art : 11.02.2016 o godz. 15:37.