Wyświetl pojedynczy post
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34976
Stary 10.02.2016, 22:52
Cytat:
Zdaje sobie sprawe, że sam zasiłek to jest mało. Niestety poziomu zarobków,jakości służby zdrowia nie dogonimy w ciągu 20-30 lat......no ale od czegoś trzeba zacząć
Tu własnie nie chodzi o jakieś niewyobrażalne zmiany, o mega zarobki, służbę zdrowia itp. Znosząc sam głupi podatek dochodowy, który wynosi 19% każdy by mógł zatrzymać 1/5 tego co zarabia. Zarabiasz 30 tysięcy rocznie to masz dodatkowo 5 700 zł. Na miesiąc wychodzi prawie 500 zł. Do tego niech dojdą zarobki małżonka. Macie 11 400 zł w ciągu roku. 1 000 zł więcej na miesiąc. W wielu rodzinach to jest niemalże majątek. Różnicę robi każda złotówka, człowiek sobie musi od ryja odejmować jeśli chce kupić/zbudować produkt A to rezygnuje z B/C/D. Dzięki temu tysiącowi to te wszystkie problemy związane z najważniejszymi potrzebami ludzi by znikły.
Dla biednych ludzi 1 tys zł to na prawdę jest majątek dzięki, któremu by nie musieli się martwić ani o koszt mieszkania, ani o jedzenie, a jeszcze by im na jakąś przyjemność na pewno zostało, na wyjście od kina czy do zoo. Jakby się spięli to i by powoli na samochód odłożyli. I już żyje się zupełnie inaczej. Wśród rodaków, blisko rodziny, na swojej ziemi ojczystej, bez obawy, że na jedzenie braknie z poczuciem, ze się ma coś od życia (kino, książka, zoo, lepsze auto).
A ci co zarabiają więcej by zatrzymali jeszcze większy kapitał. Oni by mogli pomyśleć o otworzeniu swojej działalności.
I dzięki temu gospodarka się napędza. Każdy wydaje kase na życie/dom/auta/przyjemności, tworzą się nowe firmy. Tylko socjalistyczne łajzy tego nie chcą zrozumieć.
A teraz odwróćmy sytuację. Daj każdemu Polakowi po 500 zł lub więcej z budżetu Państwa = masz zarżniętą finansowo Polskę, żeby tyle kasy ogarnąć to trzeba by się zadłużyć niebywale. Z tego masz odsetki do spłaty, koszty administracyjne itd.

Cytat:
Współczynnik dzietności to co innego niż przyrost naturalny.
Mój błąd. Zagalopowałem się.
Ostatnio edytowane przez Jaroo1 : 10.02.2016 o godz. 22:54.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.