Wyświetl pojedynczy post
dulli78
Senior Member
 
 
Od: 06.2011
Skąd: z podziemia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34975
Stary 10.02.2016, 22:44
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
No ja bym właśnie tego jednoznacznie nie określił, że religia ma wpływ. Bo w chrześcijańskich krajach Afryki ten przyrost jest podobny jak w islamskich. Do tego mamy bliski wschód muzułmański, a na mapce widać, że oprócz 2 państw gdzie ten przyrost jest od 3 wzwyż reszta tych brudasków mnoży się powiedziałbym normalnie czyli 2-3, a część nawet ma ten sam problem co Europa czyli poniżej 2. (...)
Dla mnie decydujący jest sposób myślenia, rozwój cywilizacji czyli de facto też myślenia ale z religią bym tego nie wiązał w większym stopniu. To wszystko prowadzi do jednego. Albo się żyje w biedzie i się mnoży (jak większość świata) albo się żyje w bogactwie/biedzie ale się myśli lewacko/cywilizowanie i się narodziny dzieci hamuje w imię innych wartości.
Współczynnik dzietności to co innego niż przyrost naturalny. Jakbyś wziął pod uwagę ten drugi wskaźnik to trochę inaczej to wygląda: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_...tu_naturalnego tak jeśli chodzi o Bliski Wschód albo Amerykę Łacińską i to zdecydowanie nie jest ten sam problem co ma Europa.
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"