Warto przeczytać uzasadnienie cięcia ratingu.
Głównie łamanie niezależności Trybunału, mediów publicznych :
LINK
Dziwne, że jak PO robiło podobnie to nie miało to wpływu...
Przez to samo przechodzili Węgrzy - pogróżki z Brukseli, obniżanie wiarygodności kredytowej przez agencje.
O ile w kwestiach światopoglądowych jazgot będzie podobny, o tyle w kwestiach finansowych presja na nas będzie dużo większa. Bo Węgrzy mają 9 mln do strzyżenia, a my 40. I na dodatek Niemcy mają u nas dużo więcej interesów niż na Węgrzech. Stąd należy lewą ręką przytakiwać bankierom i lewakom na zasadzie tak tak chcemy z wami rozmawiać, a prawą robić swoje, czyli sukcesywnie uniezależniać się od zagranicznej finansjery i odchodzić od lewackiego politycznie poprawnego bełkotu na rzecz wspierania rodziny i patriotyzmu.
S&P obniżyła rating Węgrom w momencie najlepszego wzrostu:
