FraMat napisał(a):

|
Nie propagujmy więc mitów, że gdyby nie Plan Marshalla to Niemcy nie rozwinęliby gospodarki. Wystarczyłoby anulowanie kosztów okupacji.
|
Ja w żaden z takich mitów nie wierzę. Natomiast prawdą jest, że dzięki Planowi Marshala, gdzie ponad 1,5 mld dolarów żywego pieniądza (zdaje się, że tylko Francja dostała więcej) doszło do sytuacji, że Niemcy przestawiając się na liberalną gospodarkę pod sterami Erharda mogły rozpocząć swój cud gospodarczy.
Reformy gospodarcze oraz Plan Marshala pozwoliły Niemcom stać się taką potęgą jaką są obecnie.