szprotson napisał(a):

|
musisz chyba byc powyzej 30, 40 dni by Zus płacił ?
|
ZUS płaci jezeli zwolnienie chorobowe trwa powyżej 33 dni i wyplaca 80% pensji.ale tak jest gdy doyczy to umowy o pracę.pilkarze sa na kontraktach nie wiemy jak one są skonstruowane.może być zastrzeżenie,ze "czy sie stoi czy się lezy cały kontraakt sie należy' a moze byc,ze w przypadku kontuzji dostaja np 50 % .tego nei wiemy.