Lupo napisał(a):

Chciałbym dokupić sobie trochę pamięci RAM do stacjonarnego żeby trochę szybciej chodził. Jestem kompletnie zielony w takich sprawach. Czy gdy sprawdzę ile wolnych slotów ma płyta główna to mogę kupić dowolną pamieć czy jest to jakoś bardziej określone?
Pozdrawiam,
|
Jest bardziej określone. Zależy jak starego masz kompa. Podejrzewam, że raczej DDR3 już jednak jest. Pytanie ile planujesz wydać. Na tę chwilę norma to 8GB i najlepiej wywalić/sprzedać stare, a kupić sobie nowe - duala 2x4GB (lepsza wydajność) z 1600 Mhz (koszt ok. 200 PLN). Jednak główne pytanie jest o kompa, jaką ma płytę główną itd. Bo jeśli jest już dość wiekowy i zależy Ci na dodaniu samej pamięci, to trzeba inaczej kombinować. RAM-y są dość upierdliwe, więc najlepiej mieć tej samej firmy (ściągnij obudowę i wypnij kość - powinno być napisane wszystko), bo w innym wypadku mogą się przy większych obciążeniach pojawiać niekontrolowane zrzuty i restarty.