St Yabol napisał(a):

Taka ciekawostka dotycząca naszej wąskiej kadry:
90minut.pl napisał(a):
30 zawodników - GÓRNIK ZABRZE
28 zawodników - Jagiellonia Białystok
26 zawodników - Lechia Gdańsk, Podbeskidzie Bielsko-Biała
24 zawodników - Pogoń Szczecin, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Zagłębie Lubin
23 zawodników - Korona Kielce, Lech Poznań, Legia Warszawa, Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław
22 zawodników - Górnik Łęczna, Wisła Kraków
21 zawodników - Cracovia
20 zawodników - Piast Gliwice
|
|
Może nie tyle kadra jest wąska, co z tych 22 piłkarzy tylko jeden skład ma odpowiednią jakość, a drugi skład nie ma. Legia czy Lech mają 23 piłkarzy ale bardziej równorzędnych, czyli mają klasowych zmienników, czego u nas brak, i tu jest meritum wąskiej kadry. Bo gdyby odliczyć juniorów i piłkarzy nie nadających się do Ekstraklasy, to kadra skurczy się do 13-14 piłkarzy.
Owszem w innych klubach też można odliczyć niektórych piłkarzy, ale nigdzie wtedy nie spadnie ich liczba tak bardzo. Taka Cracovia ma dla przykładu w kadrze o 1 piłkarza mniej, ale ma 3 równorzędnych napastników i dużo równorzędnych zmienników na inne pozycje, czego u nas kompletnie brak.