|
Kontrakty piłkarzy profesjonalnych.
Art. 14.
1. Kontrakt może być rozwiązany w każdej chwili na podstawie zgodnego oświadczenia stron
wyrażonego - pod rygorem nieważności - w formie pisemnej.
2. Stronom kontraktu nie przysługuje prawo do jego jednostronnego wypowiedzenia, ani do
odstąpienia od kontraktu. Przeciwne postanowienia kontraktu są nieważne.
3. Klub może wnioskować do Wydziału Gier PZPN o rozwiązanie kontraktu z winy
zawodnika w razie rażącego naruszenia przez zawodnika podstawowych obowiązków
zawodniczych określonych kontraktem i innymi przepisami związkowymi. Wniosek klubu o
rozwiązanie kontraktu powinien być sporządzony na piśmie z podaniem przyczyny
uzasadniającej rozwiązanie kontraktu i nie może zostać złożony w terminie późniejszym niż
30 (trzydzieści) dni od powzięcia przez klub wiadomości o okoliczności uzasadniającej
rozwiązanie kontraktu.
4. W przypadku nadzwyczajnej zmiany stosunków ekonomicznych w polskim sporcie i w
piłce nożnej, wynikającej z przyczyn nieleżących po stronie klubu, a czyniących
niemożliwym realizację warunków finansowych kontraktu profesjonalnego, klub może
zaproponować zawodnikowi ich renegocjacje, które nie mogą jednak prowadzić do obniżenia
wynagrodzenia zasadniczego i dodatkowego o więcej niż 50%. W przypadku nie osiągnięcia
porozumienia w powyższym zakresie każda ze stron może wystąpić o ustalenie nowych
warunków spornego kontraktu do Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN, który przy orzekaniu
może uwzględnić opinię Wydziału Szkolenia lub Rady Trenerów PZPN.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać
...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....
|