fialo napisał(a):

...
Ja pierrrdole - a czy to ważne, czy mam coś na sumieniu? Może mam, może nie. Ale do ....y nędzy jak teraz służby i policja bez zgody sądu (!!!!) będą mogli wejść na Twoje konto na FB i przeglądać wiadomości, przeglądać historię przeglądania Internetu, oraz podsłuchiwać rozmowy telefoniczne to mnie dreszcz przechodzi po plecach. W dupie mam to, że Populizm i Socjalizm przejmuje media (ok, wygrali wybory niech sobie robią 'porządki' w podległym im instutycjach), ale tak głęboka inwigilacja obywatela to już mocno pachnie Rokiem 1984.
|
Odnośnie mediów i inwigilacji, dobrze byłoby się coś więcej dowiedzieć z głównych mediów (Fakty, Wydarzenia, Wiadomości) na temat inwigilacji, ale jakoś ni słychu ni widu.
Policja podsłuchiwała dziennikarzy i prawników? Znamy wyniki audytu
https://twitter.com/RadioZET_NEWS/st...42800285024256
Jest #śledztwo ws. inwigilacji #Kamiński.ego i #Gmyz.a
https://twitter.com/RadioZET_NEWS/st...68822997688320
https://twitter.com/cezarygmyz/statu...72090029211649
Podobno w 2014 było założonych 2mln podsłuchów... Biorąc pod uwagę, że inwigilacja była prowadzona względem czołowych postaci życia publicznego, to tym bardziej względem zwykłego Kowalskiego. Tyle tylko, że to co było wtedy to była demokracja, a teraz jest Białoruś...
Nawiasem mówiąc, z tego co słyszałem ten projekt o służbach jest właściwie kopią ustawy PO, tylko tamci nie zdążyli jej wprowadzić.