Wyświetl pojedynczy post
kerim1906
Banita
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34419
Stary 23.12.2015, 20:37
Mareq napisał(a):Wyświetl post
Uważam, że zwykła większość i orzekanie w składzie 5cio osobowym powoduje, że sprawy są rozpatrywane szybko. Wprowadzane zmiany(bo do tego dodać należy m.in rozpatrywanie spraw według wpływu)spowodują, że będzie musiało minąć o wiele więcej czasu niż teraz zanim TK będzie mógł się wypowiedzieć o zgodności ustawy z Konstytucją. A do momentu orzeczenia(co najmniej) ustawa będzie funkcjonowała jako zgodna z Konstytucją. Paraliżuje to w oczywisty sposób efektywne działanie Trybunału.
Nie zgodzę się.W tak poważnej instytucji nie jest ważny pośpiech ale rzetelność.Często 3 czy 5 osób decyduje o sprawach fundamentalnych dla Państwa.Nie uważam tego za normalne.Pamiętasz OFE jak Rzepliński pisał do rządu zapytanie jakie będą problemy finansowe jak ta ustawa nie przejdzie? Kuriozum.

Kocur Mają taki obowiązek ale ich nikt nie kontroluje i robią co chcą.20 koła miesięcznie za dwa dni w tygodniu.Reszta dorabianie, pewnie drugie tyle.Do tego dożywotnia emerytura w wysokości 80 % po dziewięciu czy pięciu latach?
Ostatnio edytowane przez kerim1906 : 23.12.2015 o godz. 20:40.