ABGwislakABG napisał(a):

|
Edit: Podsumowujac - z racji retoryki przyjetej przez Kerima - pis pierrdoli sie w tancu, a nie robi porzadek. Nie, nie zmienia to okraglostolowego tworu, tylko pis wyrzucil proporce pozsl i wstawil swoje. Takie "porzadki". Fundamenty gnija nadal i gnic beda.
|
Zacznijmy może od początku. Co rozumiesz pod pojęciem „fundamenty”? Wyjaśnij mi, to zanim przejdziemy do bardziej szczegółowych analiz.

Jeżeli masz na myśli jakieś kwestie ustrojowe, to trzeba zacząć od uporządkowania pewnych spraw. PiS przejęło państwo w określonych warunkach prawnych oraz ustrojowych. Nie powołuj się na casus Orbána, bo on w momencie transferu władzy dysponował większością pozwalającą na zmianę tamtejszej konstytucji. To jest całkiem inna bajka niż w przypadku PiS-u. Dobrze, że ta dyskusja o Trybunale Konstytucyjnym jest, bo jej „produktem ubocznym” stała się dyskusja o potrzebie uchwalenia nowej Ustawy Zasadniczej. Zdaję sobie doskonale sprawę, że taki krok w przypadku Polski powinien prędzej, czy później nastąpić. Nie może, to być jednak „zmiana dla samej zmiany” jak proponuje, chociażby Kukiz. Należy pamiętać o ciągłości funkcjonowania pewnych segmentów i instytucji Państwa Polskiego. W żadnym wypadku nie może, to być decyzja podejmowana „ad hoc” i pod wpływem jakiegoś impulsu. Chcąc postawić na nogi, to państwo musimy zacząć od porządkowania spraw bieżących. Wpierw jednak konieczny jest audyt i stopniowa naprawa kolejnych zdeformowanych przez te 26 lat funkcjonowania III RP elementów. Jestem gorącym zwolennikiem uchwalenia nowej Konstytucji RP, jednak przeczuwam, że nie nastąpi, to w tej kadencji Sejmu ze względu na taki, a nie inny układ sił w parlamencie.
wiesnia842 napisał(a):
|
Pieniedzy nie biora bo to nie partia. Zero pieniedzy dla politykow.
|
A diety poselskie, to, co? Jeżeli chodzi o
subwencje dla partii politycznych, to politycy tego stronnictwa faktycznie nie pobierają takowej subwencji przewidzianej przez ustawę, ale tylko z tego względu, że Kukiz popełnił formalny błąd przy rejestracji swojego komitetu wyborczego.

W tej sytuacji nie wierzę, żeby jego klub dotrwał w takim składzie jak obecnie do końca kadencji Sejmu. Zbyt dużo jest tam tak zwanych „posłów dietetycznych”, ażeby taki układ jaki u Kukiza panuje w chwili obecnej miał długotrwały sens. Ruchy odśrodkowe w klubie „Kukiz'15” zaczną się lada moment.
