Najlepszym przykladem na to jak powinna wygladac ingerencja w polityke jest niestety .... Kukiz

Pieniedzy nie biora bo to nie partia. Zero pieniedzy dla politykow. Tak to powinno wygladac. W sejmie czy senacie(ktory powinni wyjebac w ....ziet) powinni zasiadac tacy ludzie, ktorym na czyms zalezy a nie ida sie tylko nachapac bo tak najlatwiej sie dorobic poprzez znajomosci w partiach. To samo z obsadzaniem stanowisk panstwowych czy panstwowych spolek partyjniakami. Litosci. Ogolnie temat rzeka.
Dyktatura najlepsza opcja, ewentualnie umocnienie autorytetu i stanowiska prezydenckiego tj. system prezydencki. Partie wprowadzaja tylko zamet i szkodza krajowi. W historii Polski przewinal sie ten temat juz przeciez. Dopoki wladca byl jeden, dopoty bylo dobrze. Przekupna szlachta zaczela organizowac sejmiki i inne .......y i zaczelo sie wszystko walic. Od 89 zamiast naprawiac to pchamy sie w te same bagno co kiedys. Historia nic nas nie nauczyla.