Wyświetl pojedynczy post
kuba.j.g.
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34249
Stary 17.12.2015, 22:57
Problemem polskiego elektoratu jest to, że przed każdymi wyborami wydaje mu sie ze zagłosuje na polityków formatu wykraczajacego poza nasze Polskie brudne podwórko. Tymczasem "elita" z PiSu jest tak ograniczona umysłowo, że nie jest w stanie pojąć, że nie można patrzeć na Polske z perspektywy darowanej (za zasługi?) przez PRLowskie władze willi na Żoliborzu, bo tenże Żoliborz to zadupie. Ci z PO z kolei, jeżeli już słusznie uznali, że sami sobie mogą w dupie pogrzebać i zwrócili sie w strone najbliższego sasiada, najpoteżniejszej europejskiej gospodarki (tak wiem co stało sie w 1939 roku ale skoro cofamy sie o 76 lat to może cofniemy sie do Zjazdu Gnieźnieńkiego?) to postanowili sprawy zostawić takimi jakimi one są i wzieli sie za korzystanie z przywilejów władzy zamiast umacniać sojusze i pozycje Polski na zachód od Odry. O reszcie nie ma nawet co wspominać w kontekście kształtowania geopolityki i umiejscwianiu Polski w tym europejskim ale i światowym ładzie.
Np. Politycy PiSu uznali, że beda starac sie o Tarcze antyrakietową. Oczywiście zrobili by wszystko, żeby ją mieć bo wydaje im sie, że uchroni nas ona przed ruskimi rakietami...Najsmieszniejsze jest to, że sami Amerykanie, a konkretnie administaracja Busha elementy tarzcy chciała stawiać jako zabezpieczenie przed rakietami z Iranu a nie ruskimi To najlepiej świadczy o orientacji jaką oni posiadaja w sferze ukłądu miedzynarodowego i szeroko pojetej dyplomacji a jeżeli w tych sprawach są tak ogarnieci to jakim cudem oni moga skutecznie sytuować Polske w dziesiejszej Europie? Ze niby współpraca w ramach dawnego obozu sowieckiego? W imię czego mamy firmować układ miedzy panstwami skoro one wszystkie do kupy i tak mjaja mniej do gadania niż np. jedna Austria, że o niemcach nie wspomne? W imie liderowania w regionie? A co to za nobilitacja stać na czele biedaków i obszczymurków? Takie liderowanie zawsze konczy sie tym, że taki lider w łachmanach w pewnym momencie patrzy kto za nim jeszcze stoi a tam już nikogo nie ma.
Nie mamy czynnych poityków formatu europejskiego. Cała terazniejsza czynna elita to banda nieudaczników. W Brukseli mamy Tuska który rozmiarem jest na poziomie Kaczynskiego tylko nie drze głupio ryja i dlatego na starość nie bedzie musiał martwić sie o kase. I tych dwóch to wszystko na co nas na dzień dziesiejszy stać...A dlaczego tak jest? Bo Polacy nie potrafia słuchać. Polacy nie kształtuja sobie opini na podstawie wypowiedzi mądrych ludzi ale na podstawie własnych poglądów szufladkuja ludzi któych powinni sluchać. Dlatego nie mądrzeja, nie rozwijaja się. Polska polityka w ciągu ostatnich 10 lat po prostu zgłupiała, polscy wyborcy są coraz głupsi bo nie słuchaja co się do nich mówi. Kiedys ludzi mądrych sie słuchało i na podstawie ich sądów ludzie wyrabali sobie opinie...teraz najwazniejsze jest, czy wypowiedziana opinia jest zbierzna z tym co mówi partia, prezes, przewodniczacy itd. Rece mi opadły gdy usłyszałem, w jaki sposób profesor Brzezinski z całym swoim dorobkiem został spuszczony w kiblu przez polityków i sympatyków PiSu bo śmiał! powiedzieć to co powiedział nt katastrofy w Smolensku...
J. Kaczynski: We mnie jest czyste dobro...