Wyświetl pojedynczy post
lazy
Senior Member
 
Od: 10.2003
Skąd: strefa chillout'u

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34145
Stary 15.12.2015, 23:14
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Nie zauważyłem, że odpisałeś.

Tak, nie mam "nic wspólnego" z prawem.

Jeśli jednak prezes TK twierdzi, że orzekał będzie pełny skład, a potem orzeka niepełny - budzi to pewne wątpliwości. Rozumiem, że .... z nimi (wątpliwościami) i trzeba to zaakceptować?
Niestety tak.
Wyroki TK są ostateczne.

Teraz coś nowego - nowelizacja ustawy o TK autorstwa posłów PiS z dnia dzisiejszego:

Cytuję:

"Art. 2
Jeżeli postępowanie wszczęte przed wejściem w życie ustawy nie jest prowadzone przez
skład sędziów określony w tej ustawie, postępowanie wszczyna się na nowo. "

"Art. 3
Jeżeli przed wejściem w życie ustawy orzeczono o rozstrzygnięciu sprawy na posiedzeniu
niejawnym sprawę rozpoznaje się na rozprawie, jeżeli uczestnik postępowania złożył o to
wniosek w terminie 14 dni od dnia wejścia w życie ustawy. "

Czyli lex retro agit... ciekawe. Czyli próbujemy naruszać coraz niższe numery artykułów Konstytucji - teraz art. 2.

Ale szczególnie ciekawy jest art. 4 projektu nowelizacji:
"Art. 4
Uchyla się: art. 2, art. 16, art. 17 ust. 1, art. 17 ust. 2 zdanie 2, art. 19, art. 20, art. 23 ust. 1
oraz ust. 3-4, art. 28 ust. 2, art. 30, art. 45 ust. 2, art. 70 ust. 2, art. 82 ust. 5, art. 112 ust. 2, art.
125 ust. 2-4, art. 137a."

To sugeruje co się będzie dalej działo.

Dla zainteresowanych link do obowiązującej ustawy:
http://trybunal.gov.pl/o-trybunale/a...onstytucyjnym/
Powód: zanik pamięci ;)
Ostatnio edytowane przez lazy : 15.12.2015 o godz. 23:47.
c.d.n.