Prezydentowa napisał(a):

Mam pytanie o przesyłki konduktorskie, może ktoś to ogarnia.
Co się dzieje, jeśli nikt nie odbierze paczki na dworcu, a nie było (odpłatnego) zlecenia odebrania przesyłki przez pracownika stacji? Co się z taką paczką dzieje?
Konkretnie sytuacja jest taka, że jedzie teraz paczka ze Szczecina pociągiem do Tarnowa, ale przesyłka jest nadana na Kraków, bo dalej nie można. A w Krakowie jej nikt nie może o danej godzinie odebrać.
|
nie wiem czy nie za późno, ale jest chyba na stacji taki magazyn przesyłek.
2. Przesyłkę konduktorską można nadać albo odebrać:
1) bezpośrednio do/z wyznaczonego pociągu;
2) na wyznaczonych stacjach – za pośrednictwem stacjonarnego punktu przyjęcia przesyłek
konduktorskich, zwanego dalej stacjonarnym punktem, który pobiera opłatę dodatkową za
doręczenie/odebranie przesyłki do/z pociągu w zastępstwie klienta.
15. Przesyłka może zostać odebrana bezpośrednio z pociągu lub ze stacjonarnego punktu, przez
uprawnionego do jej odbioru wskazanego na przesyłce, za okazaniem dokumentu stwierdzającego
tożsamość
18.
Jeżeli na stacji przeznaczenia uprawniony do odbioru przesyłki nie zgłosi się do pociągu po jej
odbiór, przesyłkę przekazuje się pracownikowi stacjonarnego punktu, a w razie:
1) braku takiego punktu, albo
2) nie złożenia zlecenia odbioru przez uprawnionego do jej nadania lub uprawnionego do jej
odbioru,
przewozi się ją do najbliższej stacji, na której pracownik punktu stacjonarnego zgłosi się do pociągu.
Na ostatniej stacji odcinka wyznaczonego do przewozu przesyłek konduktorskich, pracownik
stacjonarnego punktu jest obowiązany zgłosić się do każdego pociągu wyznaczonego do przewozu
tych przesyłek.