Karherop napisał(a):

Podobno te przepisy mają się zmienić. Tzn w przypadku podyktowania karnego sędzia nie ma obowiązku dawać czerwonej kartki. W świetle aktualnych (bezdusznych) przepisów sędzia może dać czerwo i karnego i się z tego wybroni.
W każdym razie faul Sadloka nie był z gatunku tych którymi się musi specjalnie zająć komisja ligi.
|
Naprawdę nie jest tak w tym momencie? Byłem absolutnie pewien, że w zasadach jest jasno napisane, że sam karny i żółtko jest wystarczającą karą dla drużyny. Czerwo w 85% przypadkach ustawia mecz...
Tak na logikę, atakujący traci możliwość zdobycia bramki, czyli powinien dostać jako rekompensatę rzut karny + żótła za faul jako kara indywidualna. Obecnie bardziej opłaca się atakującemu zostać sfaulowanym niż strzelić bramkę... Troche koślawe te przepisy w takim razie.