Patryko napisał(a):

|
Myślę, że dobrym momentem na ogrywanie młodzieży byłby okres po zakwalifikowaniu się do górnej ósemki. Na mistrzostwo raczej nie ma co liczyć, koszt ogrywania naszego narybku można wtedy przeliczyć na ok. 200 tyś. PLN za każde wyższe miejsce w tabeli na koniec sezonu (taką mniej więcej kwotę widziałem kiedyś w artykule na temat podziału puli z tytułu praw TV).
|
Nie ma lepszego czasu na ogrywanie młodzieży (w ilości 1-2 max w pierwszym składzie) jak TU i TERAZ. Oczywiście w sytuacji gdy mamy całą plejadę beznadziejnych graczy bez ambicji i zupełnie pustą ławkę rezerwowych. Jak pokazał Bartosz ambicją i wybieganiem można zrobić więcej dla drużyny niż "doświadczony" gracz taktycznie i technicznie lepszy (w teorii lepszy).
Mówiąc cały czas JUTRO, w rundzie finałowej, w następnym sezonie itp brniemy w błędne koło. Takie jutro nie nastąpi nigdy, a młodzi uciekną do Legii, Lecha i za granice.
Poza tym. Mecze w rundzie zasadniczej są za 1,5 pkt, a w finałowej za 3 pkt.