Wyświetl pojedynczy post
jonaf
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10370
Stary 07.12.2015, 10:24
63.5 Kg napisał(a):Wyświetl post
Jarabek slowacki trener...
Przymierzany do Wisły...
Ostatnio Spartak Trnava...
zanim jojcyć znajdź informację o nim. oceniacie, ajak zwykle nie wiecie jaki klub trenował, jakei miał wyniki itd. Już opisałem jego sytuację w temacie "kto za nowym trenerem?".

jonaf napisał(a):Wyświetl post
Zanim napiszesz o kimś ogór warto sprawdzić - czy faktycznie ta osoba zasługuje na miano ogóra.

Spartak Trnava to klub który od lat chce nawiązać do historii, w której to parokrotnie był mistrzem Czechosłowacji. Poniżej najświeższa historia Spataka. Widać, iż rzekomy ogór miał dość wysokie miejsca jak na ten klub. Pamiętajmy, że hegemonem do niedawna była MSK Żilina, a ostatnimi laty Trencin wychodzi na nową siłę ligi. I stale liczy się zapomniany nieco Slovan Bratysława.




Takie wyniki sprawiły, że jego klub grał w Lidze Europejskiej. Wyniki poniżej.



Dlaczego odszedł z klubu? Nie poszło mu w dwumeczu z PAOK, atmosfera była "niespecjalna", więc podjął decyzję o odejściu. Ogór jest wychowankiem klubu z Trnavy, więc porażki klubu mocno go bolały, a uważał, że to jego wina, że klub przegrał w pucharach. Miał jaja by powiedzieć - mea culpa i odejść z twarzą.

Kod:
"Po dôkladnom zvažovaní som sa rozhodol k tomuto kroku. V poslednom období bol na moju osobu vyvíjaný veľký tlak. 
V takomto prostredí sa pracuje každému veľmi ťažko, rovnako aj mne. 
Myslím si, že mojim odchodom sa môže uvoľniť napätá atmosféra," reagoval Juraj Jarábek.

Obecnie Spartak Trnava jest 5 po 18 kolejkach, już bez ogóra na ławce trenerskiej. Więc ogór ma teraz kwaśną minę i myśli czy trenować inny klub, być może Wisłę, być może jakiś inny

jonaf napisał(a):

Dzisiaj do porannej kawy poszukałem trochę więcej i z paru artykułów wyniosłem parę nowych rzeczy:
1 - Jarabek trenował zespół, który podobnie jak my - nie śmierdział pieniądzem. Po sezonie 12/13, który był dla klubu zły nastąpiła ogromna rotacja w składzie. W ciągu całego roku 23 nowych graczy się przewinęło się w klubie, więć można przypuszczać, że drugie tyle odeszło. Co istotne. Klub ani nie zarobił grosza na starych graczach, ani nie wydał złamanego pensa na zakup nowych graczy. Wszyscy zawodnicy to wypozyczenia lub znajdywania tzw. "szrotu" z wolną kartą piłkarską.
Z tym szrotem zdobył 3 miejsce oraz półfinał pucharu Słowacji.
2 - Kolejny sezon to znów brak finansów. Nie do końca wiem, czy w klubie płacą piłakrzom, czy też nie. Zastanawiające jest jedno , ale to za chwilę. Najpierw zarys transferów. Cały rok to 26 nowych graczy, wiadomo, że liczone tutaj też są trasnfery do grup młdozieżowych itd.
Jedyny transfer gotówkowy do klubu to kwota ...5 tys euro. Reszta znów - za darmo. Za to Piast dał zarobićklubowi i kupił Rusova za 150 tys E.
A propos tego czy płacą piłkarzom. W sezonie 14/15 Erik Jendrisek strzelił 5 bramek w 13 meczach, po czym za darmo [ani w słowackiej prasie, ani w polskiej prasie nie znalazłem kwoty odstępnego] przeszedł do pejsów. Z jednej strony - do tego klubu chciał przyjść wielokrotny reprezentant kraju. Z drugiej strony uciekł dość szybko. Być może miał pomóc klubowi, a przy okazji transferu od razu go mieli puścić. No nie wiem. Ale to świadczy o tym w jakich warunkach trenował klub Jarabek.
3 - Przychodzi nowy sezon, a trener znów traci graczy. Jan Vlasko za 200 tys Euro idzie do Lubina, a Erik Sabo za 700 tys E idzie do PAOKa, który wyeliminował Spartaka z pucharów. Jak miałsię czućtrener, który nagle traci cały środek pomocy ? Ponadto Sabo był kapitanem zespołu. Do tego odeszło jeszcze 9 kolejnych graczy. Czy grali pierwsze skrzypce? raczej nie, ale nawet jeśli byli to rezerwowi - i tak musiał ich wymienić. Przyszło 8 graczy +2 wypozyczenia,
4- co do odejścia trenera. Jak wcześniej pisałem, jest on wychowankiem klubu. Jak podreślał w wywiadach - ma ten klub w sercu. Powody do odejścia były trzy.
a) nie dogadywał sie z dyrektorem [sportowym czy wykonawczym - słowacki język niestety jest dość skomplikowany, a google translate w tym przyapdku nie pomaga], który jest w klubie dłużej niż on
b) Kibice chcieli jego odejścia, na meczach zamiast dopingować klub stale "kričali Jarábek, von"
c) Nie wytrzymał presji, która wymagała od nich wysokich wyników, a do tego kibice go nie wspierali, więc jak przyznaje - poddał się. CO ciekawe, właściciel klubu był "zaskoczony", że trener odszedł, bo on chciał go ciagle trzymać w klubie - jak na sytuację klubu miałświetne wyniki, więc nie chciał prezes zmian.

Podsumowując - sprawdził się w roli strażaka przez 2 lata, w 3 roku pękł. Miałświetnego właściciela, który dawał mu szansę i czas, czego tutaj "raczej" nie dostanie.

Oczywiście - o ile to nie jest kaczka dziennikarska. Bo jeśli tak to tylko czas traciłem szukając tych informacji.
Ostatnio edytowane przez jonaf : 07.12.2015 o godz. 10:29.
Jazda , Jazda , Jazda Biała Gwiazda!!
Odpowiedz cytując