|
Pewien węgierski malarz na starość zaczął chorować psychicznie(najprawdopodobniej schizofrenia), choć już za młodu można było go uważać za lekko .......niętego, ponieważ był wegetarianinem, abstynentem i przede wszystkim dlatego, iż utrzymywał, że "głos" mu przepowiedział bycie słynnym malarzem.
Ów malarz dużo podróżował, co znajduje odzwierciedlenie w jego dziełach. Sporo czasu spędził w pewnym mieście, które jest znane z powodu mostu, który się w nim znajduje.
Ok, czas na pytania:
1) Co to za malarz?
2) O jakim mieście mówiłem i co oznacza jego nazwa?
3) O jaki most chodzi i dlaczego jest taki znany(ważny)?
4) Jaki związek miał ten malarz z naszym krajem?
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
|