Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33700
Stary 20.11.2015, 11:16
Wczytaj się dokładnie w buzkową ustawę o OFE, a zobaczysz, że pieniądze w OFE były takimi samymi pieniędzmi jak te w ZUS, gdyż zmieniły się jedynie działy budżetowe, a pieniądze wyprowadzono poza system. Natomiast nadanie im quasi dziedziczności jest na takim samym poziomie jak dziedziczenie emerytur po zmarłych małżonkach, czy dziedziczenie pieniędzy przeniesionych z OFE na subkonta ZUS po tuskowej reformie.

Nie ma tutaj mowy o żadnej własności i prawie do dziedziczenia w momencie, gdy te pieniądze nie są, ani nie były w żaden sposób możliwe do wypłacenia, odziedziczenia, czy dysponowania w dowolny sposób.


Sprawę, o której wspomniałem wcześniej dotyczącą własności pieniędzy na rachunkach OFE zamyka ten artykuł z powyższej ustawy.
Co ciekawe słowo "dziedziczność" ani dosłownie, ani w innej formie nie pada ani razu
http://www.doradztwoemerytalne.repub...20O%20OFE.html
Cytat:
Art. 107. 1. Członek funduszu nie może rozporządzać środkami zgromadzonymi na swoim rachunku.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do rozrządzeń członka funduszu na wypadek śmierci.
Szkoda, że trzeba przypominać sprawy, które poruszaliśmy przy spóźnionym rozwaleniu OFE, ale jak widać nie wszyscy pamiętają co wtedy Buzek wysmażył i jakim prezentem obdarował instytucje finansowe.
Ostatnio edytowane przez emj10 : 20.11.2015 o godz. 11:31.