Wyświetl pojedynczy post
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10876
Stary 14.11.2015, 15:14
Bzdura.
Wystawiłby fakturę VAT na wartość netto zaległości dodając do niej 23% VAT.
Ten VAT musiałby rozliczyć w deklaracji vat, czyli oddać fiskusowi jeśli jest podatnikiem VAT, a pewnie jest.


Oczywiście od wartości netto Smuda musi odprowadzić podatek dochodowy.
Tak samo jak w przypadku odszkodowania uzyskanego dzięki wyrokowi Sądu (czy to polubownego czy nie),
Opodatkowaniu bowiem podlegają
- odszkodowania wynikające z zawartych umów lub pozasądowych ugód,
- odszkodowania otrzymane w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą,
Ostatnio edytowane przez FraMat : 14.11.2015 o godz. 15:16.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując