Wyświetl pojedynczy post
Viper
Senior Member
 
Od: 06.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10232
Stary 12.11.2015, 22:37
Niestety rysuje nam się powoli scenariusz, że jedynym ratunkiem dla Wisły może być miasto. Bądźmy szczerzy, jeśli klub zbankrutuje to stadion będący inwestycją za 600mln złotych, będzie stał nieużywany. Koncertów na nim organizować nie można oraz żadnych innych zawodów sportowych również.

Roczny budżet miasta to ponad 4 mld złotych. Więc wydanie tych 100 paru milionów złotych jest w zasięgu finansowym. Byłaby to jednak decyzja trudna do podjęcia dla radnych. Więc trzeba by tu nacisku ze strony kibiców, zorganizowanej akcji, plus petycji. Opartej tym, że kosztowny stadion przyczynił się do złej sytuacji finansowej klubu.

Wizja taka, że miasto przejmuje klub, restrukturyzuje zadłużenie w postaci długoterminowej pożyczki z niską ratą. Po czym sprzedaje prywatnemu inwestorowi wydaje się dla Wisły najlepszy.
Odpowiedz cytując