wislak68 napisał(a):

|
Nie. Wystarczy że mają dziecko.
|
Jak się to ma na przykład do tego linka?
http://www.england.pl/informacje/zasilki-w-anglii.html
wislak68 napisał(a):

W taki razie najpierw źródło:
W jakiej rodzinie te dzieci się urodzą? W rodzinach meneli, które dla 500 zł urodzą dziecko. To zaśmieci naród polski, śmieciem ludzkim. Będą płodzić dzieci dla pieniędzy - grzmiał Korwin-Mikke
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka...im_717074.html
i forumowi pretorianie:
"....ica mnie bierze jak czytam o tych 500zl na dziecko jeszcze do tego w rodzinach wielodzietnych. Jebana patologia bedzie dostawac pieniadze, robic wiecej dzieci zeby tylko miec za co chlac. Niech mi nikt nawet nie mowi, ze to nieprawda. Z 90 procent rodzin wielodzietncyh w Polsce to jebana patola gdzie nikt nie pracuje tylko chleja dniami i nocami." - wiesniak post numer 33901, jako przykład.
|
Widać w jego otoczeniu tak to wygląda. Ja mogę mówić za siebie - nie uważam, by aż taki odsetek rodzin wielodzietnych było patologicznych. Inna sprawa, że te korzystające z opieki niestety w zdecydowanej większości ocierają się albo wręcz są patologią.
wislak68 napisał(a):

Powtórzę: bardzo podobne argumenty padały w trakcie dyskusji nad becikowym. Okazało się że bezpodstawnie.
Moim zdaniem mówimy o naprawdę niewielkim procencie. Po korektach, gdy będzie wiadomo jak to działa w praktyce, będzie to zupełny margines.
|
Becikowe to jednorazowy zastrzyk finansowy - tutaj mówimy o czymś zupełnie innym. To niestety dla marginesu może być sposób na życie i obawiam się, że jesteś w błędzie jeśli chodzi o skalę prawdopodobnego problemu. Nie tędy droga.
wislak68 napisał(a):

|
Ten argument jest o tyle nieistotny że nie będziemy tu mieli żadnej uznaniowości.
|
Właśnie to jest dla mnie istotny argument, bo nie będzie nad tym żadnej sensownej kontroli...