Wyświetl pojedynczy post
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33604
Stary 08.11.2015, 20:55
wislak68 napisał(a):Wyświetl post
Nie. Wystarczy że mają dziecko.
Jak się to ma na przykład do tego linka? http://www.england.pl/informacje/zasilki-w-anglii.html

wislak68 napisał(a):Wyświetl post
W taki razie najpierw źródło:
W jakiej rodzinie te dzieci się urodzą? W rodzinach meneli, które dla 500 zł urodzą dziecko. To zaśmieci naród polski, śmieciem ludzkim. Będą płodzić dzieci dla pieniędzy - grzmiał Korwin-Mikke
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka...im_717074.html
i forumowi pretorianie:
"....ica mnie bierze jak czytam o tych 500zl na dziecko jeszcze do tego w rodzinach wielodzietnych. Jebana patologia bedzie dostawac pieniadze, robic wiecej dzieci zeby tylko miec za co chlac. Niech mi nikt nawet nie mowi, ze to nieprawda. Z 90 procent rodzin wielodzietncyh w Polsce to jebana patola gdzie nikt nie pracuje tylko chleja dniami i nocami." - wiesniak post numer 33901, jako przykład.
Widać w jego otoczeniu tak to wygląda. Ja mogę mówić za siebie - nie uważam, by aż taki odsetek rodzin wielodzietnych było patologicznych. Inna sprawa, że te korzystające z opieki niestety w zdecydowanej większości ocierają się albo wręcz są patologią.

wislak68 napisał(a):Wyświetl post
Powtórzę: bardzo podobne argumenty padały w trakcie dyskusji nad becikowym. Okazało się że bezpodstawnie.

Moim zdaniem mówimy o naprawdę niewielkim procencie. Po korektach, gdy będzie wiadomo jak to działa w praktyce, będzie to zupełny margines.
Becikowe to jednorazowy zastrzyk finansowy - tutaj mówimy o czymś zupełnie innym. To niestety dla marginesu może być sposób na życie i obawiam się, że jesteś w błędzie jeśli chodzi o skalę prawdopodobnego problemu. Nie tędy droga.

wislak68 napisał(a):Wyświetl post
Ten argument jest o tyle nieistotny że nie będziemy tu mieli żadnej uznaniowości.
Właśnie to jest dla mnie istotny argument, bo nie będzie nad tym żadnej sensownej kontroli...