Wyświetl pojedynczy post
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33597
Stary 08.11.2015, 15:48
Ja swoja wiedze na temat rodzin "patologicznych" opieram tylko i wylacznie na doswiadczeniach mojej ciotki, ktora jako byla nauczycielka, dyrektorka, radna itp itd, bedac teraz na emeryturce dorabia sobie jako opiekunka wycieczek, kolonii dla dzieci z takich rodzin wlasnie. Mowa tu o rodzinach 4+ dzieci. Sprawa wyglada nastepujaco. Z urzedu przyznana jest konkretna kwota na "pomoc" takim rodzinom. Nie ma opcji na oszczedzanie. Musza wydac tyle ile maja na to przeznaczone w budzecie. Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, gdzie patologia dostaje nowe sprzety AGD, meble itp itd. Po kilku dniach juz po meblach i AGD ani widu ani slychu, ewentualnie niektorzy sobie wymieniaja raz na jakis czas, stare wypierdalajac na smieci. Alkoholizm, przemoc to codziennosc . Do roboty nikt nie ma nawet zamiaru isc. Zeby nie bylo, ze obraz wyglada az tak zle - takich rodzin wielodzietnych, gdzie nikt nie pracuje jest 9/10 Tylko dzieci Bogu ducha winne.
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 08.11.2015 o godz. 15:48.