serek.c2 napisał(a):

1. Sprawdź proszę jakie są kryteria, które pozwalają na otrzymanie takiego zasiłku...
2. Proponuję Wam też pogadać z kimś, kto pracuje w OPS, najlepiej na stanowisku dyrektorskim/kierowniczym - nasłuchacie się co sądzą o "500 zł na dziecko"...
|
1. "You’ll usually get Child Benefit
for children you’re responsible for, even if you’re not their parent. Only one person can get
Child Benefit for each child". Wydaje mi się że napisane wystarczająco jasno.
2. Ponieważ pamiętam jeszcze ze starych lat że wpisywałeś się naprawdę z sensem, dlatego zakładam że chcesz naprawdę podyskutować o problemie, a nie tak jak turboniepokorni w rodzaju kalkulatora, trybu warunkowego czy wieśniaka, polansować się trochę jako "niepokorny" i pobluzgać na cztero- i więcej -osobowe "rodziny patologiczne".
Dlatego w skrócie: zgadzam się że może okazać się że będzie trochę problemów z wypłacaniem pieniędzy do rodzin, które dla własnego dobra, pieniędzy tych dostawać nie powinny. Tyle tylko że moim zdaniem mówimy o jakimś niewielkim procencie całości. Zatrzymywanie całego projektu (bardzo potrzebnego tak ze względów społecznych, demograficznych jak i ekonomicznych) z tego powodu wydaje się zupełnie bez sensu. To trochę tak jak byś, ze względu na alkoholików, wprowadził w kraju prohibicję. Tym bardziej że autorzy tego pomysłu mają świadomość problemu i wprowadzili w związku z tym odpowiednie zapisy, które dają podstawy do podejmowania działań blokujących środki osobom, które nie powinny ich dostawać. Rozumiem że obawiasz się, że na chwilę obecną OPS nie są przygotowane do takich działań, ale jestem przekonany że, w przypadku gdyby problem okazał się być istotny, będzie można bardzo szybko podjąć działania zwiększające ich zdolność do podejmowania takich działań.
I na koniec: cała ta dyskusja przypomina mi argumenty które padały w momencie wprowadzania becikowego. Po czym okazały się one być bezpodstawne. Sądzę że tym razem będzie dokładnie tak samo.