rafkur napisał(a):

Polecam doczytać czemu i komu zawdzięczamy rozbiory a potem wypowiadać się na temat zasług polskiej szlachty. Kiedy szlachta zaczęła zyskiwać na znaczeniu w relacjach z królem, rozpoczął się powolny upadek kraju. Mnie historii uczył niejaki ś.p. Marek Eminowicz więc nie sądzę, że była skażona "sowiecką mentalnością".
Czy to są propagandowe klisze? Nie wiem ale zadaje pytanie czym jest wieczne narzekanie chociażby na tym forum?
|
Sądzę, że zawdzięczamy je Austrii, Rosji i Prusom, czyż nie? A poza tym jaki, to ma związek z narzekaniem jako rzekomo polską wadą. Napisz jeszcze może, kto uczył Cię logiki.