ociec Ciemka napisał(a):

Głupoty piszesz, polska szlachta nie narzekała. Powielasz jakieś propagandowe klisze.
To zrzędzenie to sowiecka mentalność.
|
Polecam doczytać czemu i komu zawdzięczamy rozbiory a potem wypowiadać się na temat zasług polskiej szlachty. Kiedy szlachta zaczęła zyskiwać na znaczeniu w relacjach z królem, rozpoczął się powolny upadek kraju. Mnie historii uczył niejaki ś.p. Marek Eminowicz więc nie sądzę, że była skażona "sowiecką mentalnością".
Czy to są propagandowe klisze? Nie wiem ale zadaję pytanie: czym jest wieczne narzekanie chociażby na tym forum?