wiesniak842 napisał(a):

Nie lepszym wyjsciem byloby obnizyc ludziom podatki, skladki, zusy, krusy ....usy o 500zl ? Efekt bylby ten sam ale z jedna zasadnicza roznica. Na tych 500zl nie polozylaby lap urzednicza armia, generujaca dodatkowe koszta przy wydawaniu 500zl na patologie. Ale co ja tam wiem. Niech zyje socjalizm!!! By zylo sie lepiej!!! Nierobom( tudziez dzieciorobom) kosztem tych robiacych.
|
Odpowiadając na pytanie: nie. Dlatego że celem dofinansowania jest skierowanie środków nie do ogółu obywateli, ale do wybranej grupy (osób posiadających dzieci) oraz stymulowanie w te sposób wzrostu liczby urodzin, co długookresowo adresuje największy problem tego kraju, jakim jest demografia.
Ponieważ jesteś jak widzę gorącym przeciwnikiem tego typu rozwiązań, argumentując to rzekomą "patologią" dlatego byłbym wdzięczny gdybyś zechciał wyjaśnić:
czy jesteś jedynakiem czy pochodzisz z rodziny wielodzietnej (patologicznej)?
czy masz dziecko, a jeśli nie to czy planujesz mieć je w przyszłości (zakładam że jedno, bo chyba nie chcesz mieć rodziny patologicznej)?
Cytat:
|
Myslisz, ze jakby w UK mieli proporcjonalny deficyt do naszego to by 500 funtow na kolejne dziecko jeszcze dawali?
|
As of Q1 2015 UK government debt amounted to Ł1.56 trillion, or 81.58% of total
GDP,
https://en.wikipedia.org/wiki/United..._national_debt
Dla porównania w Polsce jest około 50%.
Argument poszedł się je...