Wyświetl pojedynczy post
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33410
Stary 01.11.2015, 21:34
martin_6 napisał(a):Wyświetl post
Ja nie wiem, ale to bez znaczenia - nie powinniśmy bezmyślnie małpować zachodnich wzorców.
Na pewno niektórym te pieniądze się przydadzą, rzecz w tym, że istnieje też grupa patologii. Moja dziewczyna pracowała trochę czasu w sądzie rodzinnym w Tarnowie i opowiadała mi o takich przypadkach. Tacy ludzie tych 500 złotych nie wydadzą na dziecko tylko na alkohol. Jeśli już idziemy w finansowanie dzieci, to powinniśmy się upewnić, że te pieniądze do nich trafią - darmowe posiłki w szkołach, darmowe przedszkola, żłobki lub coś w tym stylu. Pieniądze do ręki to naprawdę najgorsze rozwiązanie, bo nie rozwiązuje żadnych realnych problemów, a niekiedy je tylko pogłębia.
Moment.
Tu nie chodzi znowu o ideę zmuszania ludzi do robienia tego, ci powinni, lub wyobrażamy sobie, że powinni, ani o robienie czegoś za nich.
Tu chodzi o proste rzucenie dodatkowych, całkiem sporych pieniędzy na rynek tylko po to, żeby wzmocnić popyt na rynku a przez to rozruszać produkcję i handel a konsekwencji gospodarkę. Najgorsze co mieliby ci ludzie zrobić to schować pieniądze do skarpetki.
Czy wydadzą na wódkę, na zagrychę, na zabawki, na elektronikę, na ciuchy, to wszystko jedno...
Wzrośnie popyt, a spora część tych pieniędzy wróci do państwa w VAT i innych podatkach.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....