silver03 napisał(a):

|
Niestety mam wrażenie, że taktyka jaką sobie obrał Moskal jest jedyną jaką zna.
|
Moskal nie wybrał żadnej taktyki. Wisła gra dokładnie to samo co za Smudy.
silver03 napisał(a):

|
Powtórzę po raz kolejny Wisła ma obecnie piłkarzy, którzy zagrają efektywnie i efektownie przy grze nastawionej na kontrataki i stałe fragmenty gry, przy przerzuceniu ciężaru gry na skrzydła, a nie ciągłym pchaniu gry środkiem. Powinniśmy wciągać przeciwnika na naszą połowę/oddawać mu grę po to by móc wykonać szybkie kontrataki, bo mamy ku temu dobrych piłkarzy.
|
Chciałbym zobaczyć mecz, w którym Korona stawia na swoim polu karnym autobus, a my drugi na swoim. Byłoby to niezapomniane widowisko. Sry, ale potrzebujemy jeszcze kilku sezonów, żeby magia słowa "Wisła" całkowicie wyparowała. Do tego czasu jesteśmy skazani na to, co widzieliśmy wczoraj, czyli mecze z drużynami, które nie chcą wygrać i zadowalają się przeszkadzaniem, szczególnie u nas na stadionie. Na szczęście nie wszystkie to potrafią tak dobrze, jak Ruch czy Korona.
silver03 napisał(a):

|
Donald - przy obecnej taktyce traci swoje atuty, nie posiada dobrej klepki, stojąc na linii z obrońcami w większości przypadków pali grę, a jeśli już tego nie zrobi to i tak ma mało miejsca na rozpędzenie się. Jego atuty przy obecnej taktyce są wygaszone, szybkość, zwinność, siła, wyskok. Skrzydła z bocznymi obrońcami również są obecnie przygaszone, Sadlok, Burliga, Jović - idealni piłkarze na kontry, duża szybkość, dobre wrzutki przy odrobinie większej przestrzeni. Jankowski (mój boże) - techniki, przeglądu pola itd. do gry w tiki-takę nigdy nie będzie miał. Natomiast potrafi stworzyć duże zagrożenie, gdy piłka jest dobrze wrzucona w pole karne, potrafi się przepchać, wygrać pojedynek główkowy, w obecnej taktyce ma rolę ściany (która słabo zgrywa)/rozgrywającego... szanujmy się.
|
W każdym sezonie gramy mecze z trzema typami drużyn, czyli dobrymi autobusiarzami, słabymi autobusiarzami i drużynami, które chcą grać z nami w piłkę. Nie przeskoczymy tego. Dopóki sukcesem dla Koron i Ruchów będzie remis, nie ma sposobu, żeby to oni prowadzili grę.
silver03 napisał(a):

|
Nie mamy piłkarzy na odpowiednim poziomie, żeby wykonywać taktykę Moskala, dla tego uważam, że to co realizuje Pan Kazimierz obecnie jest najzwyczajniej w świecie chore. Biadolenie typu kupcie mu Nikolicia, drugiego Stillicia... ja proponuję od razu Cristiano Ronaldo z Messim wówczas taktyka Moskala ma sens.
|
Wystarczyłby przynajmniej jeszcze jeden solidny skrzydłowy-ligowiec i solidna 10 (może być Vacek lub ktoś, kto tyle potrafi i kosztuje). O napastnika nawet się nie dopraszam, bo to najdroższa opcja. A darmowi...