Wyświetl pojedynczy post
JEDREK76
konserwa
 
 
Od: 06.2004
Skąd: STRUSIA NH

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33351
Stary 28.10.2015, 19:24
Vuko napisał(a):Wyświetl post
Kukiz narzucił hasło "zmieńmy konstytucję, będzie dobrze", podobnie jak od 27 lat Korwin krzyczy "sprywatyzujmy wszystko, będziemy mieli drugą Somalię".

Wbrew pozorom, jest sto innych spraw ważniejszych od zmiany konstytucji, które trzeba wykonać, żeby nie zagrozić egzystencji państwa. Jeśli wczytać się w opracowania sensownych think-tanków, nie sponsorowanych przez jakiś żydów czy innych sorosów, to zmiana konstytucji jest tam dość daleko.

Najgorsze w takich politykach jak Korwin czy Kukiz jest narzucanie "narracji jednego postulatu". Zrobimy jedną rzecz i wszystko samo się ułoży. Już bolszewicy krzyczeli, wprowadźmy komunizm i rzeki popłyną miodem.

W PiSie są ludzie, o czym się przekonacie, którzy Berkowicza, Winnickiego czy Wiplera biją o głowę intelektem i za cztery lata państwo polskie, nawet bez zmiany konstytucji, będzie wyglądało o wiele lepiej, niż obecnie. A JarKacz będzie trzymał za mordę tych, którym zamarzy się uwłaszczanie w stylu PO.
Oby. Aczkolwiek zmiana konstytucji jest bardzo ważna, aby w razie powrotu lewactwa nie było szans na wprowadzanie genderyzmu, homo-niewiadomo i innych .......niętych chorych wymysłów. Zgadzam się również, że żadne systemy mieszane, a po prostu, albo system prezydencki z nadal wybieranym przez cały Naród Prezydentem, który po wyborze powołuje rząd (i to by mi najbardziej odpowiadało), albo system kanclerski z Premierem, ale wówczas albo stanowisko Prezydenta przestaje istnieć, albo jest "malowaną figurą", jak w Niemczech bez praktycznie żadnych prerogatyw i wybieraną przez Zgromadzenie Narodowe czyli połączony Sejm i Senat (tak jak było w II RP).
Na coś się trzeba zdecydować, bo w tej chwili odpowiedzialność za podejmowane decyzje jest zbytnio rozmyta.
Ostatnio edytowane przez JEDREK76 : 28.10.2015 o godz. 19:26.