Vuko napisał(a):

PSL nigdy nie poprze ustroju prezydenckiego.
PS. Obecnie PiSowi nowa konstytucja potrzebna jest do rozbicia zdegenerowanego systemu sprawiedliwości (TK i sądy) w Polsce. Przez następne 4 lata nie będzie problemów z jednością władzy wykonawczej.
|
PSL nie będzie miał innego wyboru niż poprzeć propozycje PiS, bo w przeciwnym razie zniknie. Zgodnie z moją wiedzą PiS nie proponuje systemu prezydenckiego, ale prezydencko-parlamentarny, w którym, w porównaniu z obecnymi rozwiązaniami, wzmocnione zostaną kompetencje prezydenta.