Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#529
Stary 27.10.2015, 15:44
Znamy oficjalne wyniki wyborów. Czas na krótki komentarz:
Zdarzył się cud (a w zasadzie cała seria cudów) który nie miał prawa się zdarzyć (biorąc pod uwagę ilość głosów oddanych na partie Mordoru). I tak:
1. Cud pierwszy: podzielenie się głosów PO i Nowoczesnej. Do końca nie mogłem uwierzyć że wystartują oddzielnie (zresztą Sikorski ujawnia dziś że bardzo niewiele brakło aby dogadali się przed wyborami). Nie wiem czy to pycha rządzących czy palec Boży (a może jedno i drugie) ale pozbawili się w ten sposób jakichś 30-40 miejsc w parlamencie.
2. Cud drugi: frekwencja. Wydawało się że wysoka frekwencja będzie służyć PO (i jeśli będziemy brać pod uwagę tylko ich wynik to w rzeczy samej tak było) ale okazało się że dzięki temu nie weszły komuchy i korwniści. Jakieś 20-30 miejsc do przodu.
3.Cud trzeci: ruda góra piachu. Głosy oddane na komuchów poszły się jeb... 20-30 miejsc ujęte już w punkcie 2 powyżej.
4. Cud czwarty: Kukiz. Skrócił PO i Nowoczesną o ładnych parę procent. Jakieś 10-20 miejsc do przodu.
Oj chyba ktoś tam wysoko miał nas w swojej opiece .....
Ostatnio edytowane przez wislak68 : 27.10.2015 o godz. 15:46.
Odpowiedz cytując